شهرداری رشت
۱۴۰۲ يکشنبه ۱۹ آذر
به وب سایت منطقه ۴ شهرداری رشت خوش آمدید
مدیریت خدمات شهری

- رسيدگي و مراقبت مستمر در امر نظارت معابر و جمع­آوري لجن، زباله، نخاله و لايروبي و نگهداري و پاكسازي آنها و مسيل­هاي واقع در محدوده منطقه و اجراي برنامه­هاي زيباسازي در چارچوب طرح­هاي عمراني مصوب.

- اقدام در نگهداري، توسعه و گسترش فضاي سبز با توجّه به ضوابط موجود در نقشه جامع و طرح­هاي تفصيلي.

- اقدام لازم در امر برف­روبي و مراقبت در پاك بودن مسيل­ها و پيشگيري لازم در جلوگيري از جريان سيلاب­ها به معابر و محدوده تحت نظارت منطقه.

- حفظ و نگهداري فضاي سبز موجود در منطقه شامل ميادين، رفوژها، پاركهاي محلي و اشجار و معابر با هماهنگي سازمان پاركها و فضاي سبز در حد اختيارات مصوب تفويض شده.

- پيگيري براي انجام لكه­گيري آسفالت معابر و محوطه اماكني كه نگهداري آنها بعهده منطقه سپرده شده است. با هماهنگي اداره فني و عمران منطقه.

- ارائه طرح­هاي لازم در زمينه فضاسازي مناسب جهت معابر و پاركها و وسائط نقليه و اماكن عمومي متعلق به شهرداري و شيوه­هاي جديد و متنوع تبليغات عمومي.

- بررس و صدور مجوز نصب تابلو در گوشه و كنار شهر و سردرب اماكن عمومي و تجاري با توجّه به آيين­نامه­هاي مربوطه و تدوين تدوين ضوابط و دستورالعمل­هاي خاص در اين زمينه.

- تهيه طرح­هاي آذين­بندي و چراغاني در ارتباط با برگزاري اعياد و جشن­هاي مذهبي و ميهماني و نظارت در حسن اجراي آنها توسط مناطق و واحدهاي اجرائي مربوطه.

- طراحي پلاكهاي ملاك و تابلوهاي نامگذاري معابر و پانلهاي نصب آگهي تبليغاتي جهت ­نما در بزرگ­راه­ها و سرپناه ايستگاه­هاي اتوبوس، تاكسي و امثالهم.

- تدوين و تنظيم بخشنامه­ها و دستورالعمل­هاي مربوطه در زمينه مبلمان شهري اعم از حاشيه خيابانها، پاركها و محل­هاي تجمع عمومي و...

- نظارت بر تدوين برنامه­هاي ساماندهي حاشيه شهر با هدف تهيه طرح­هاي كوتاه­مدت و بلندمدت به­منظور جلوگيري از ساخت و سازهاي بي­رويه و فاقد برنامه.

- برنامه­ريزي در جهت شناسايي، مطالعه، بازسازي و نوسازي بافت­هاي قديمي (فرسوده و تاريخي) با توجّه به سياست­هاي دولت و شوراي اسلامي شهر.

- اقدام در تهيه و تنظيم برنامه­هاي لازم به­منظور ساماندهي به موقع و سريع بافتهاي حاشيه شهر.

- انجام ساير وظايف محوله طبق دستور مافوق.

1393/01/19
هدف شهرداری ، ارائه خدماتی موِثر در راستای بهبود و توسعه شهری است
Powered by DorsaPortal