شهرداری رشت
۱۳۹۹ جمعه ۷ آذر
به وب سایت منطقه ۴ شهرداری رشت خوش آمدید
چهل و ششمین جلسه کارگروه شهر سازی در معاونت شهر سازی و معماری شهرداری  رشت برگزار گردید. 1399/02/15
چهل و ششمین جلسه کارگروه شهر سازی در معاونت شهر سازی و معماری شهرداری رشت برگزار گردید.

معاونت شهر سازی و معماری شهرداری رشت خبر داد:

 چهل و ششمین جلسه کارگروه شهر سازی در معاونت شهر سازی و معماری  شهرداری رشت برگزار گردید. 

این جلسه به ریاست رضا ویسی، معاونت شهر سازی و معماری و با حضور مدیریت شهر سازی و طرح های توسعه شهری شهرداری، رئیس اداره نظارت بر اجرای ساختمان و روسای ادارات طرح های تفصیلی مناطق برگزار گردید.

رضا ویسی ضمن تشکر و تبریک سال نو و قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان، از همکاران شاغل در مناطق اعم از مدیران و کارشناسان که با توجه به شیوع ویروس کرونا و نبود زیر ساخت لازم در شهر رشت برای خدمات الکترونیک جهت تسهیل کار کارکنان، در روزهای شلوغ و پایانی سال، خدمات رسانی و تکریم ارباب رجوع را در اولویت کار خود قرار داده اند و در خط مقدم خدمت رسانی همانند پزشکان و پرستاران محترم، به نحو احسن به وظایف خود عمل نموده اند تقدیر و تشکر کرد.

وی در ادامه اظهار امیدواری نمود که نگاه مجموعه شهرداری در سال 99 به بحث خدمات بر خط، جهت ارائه خدمات الکترونیک به شهروندان می باشد.

ایشان همچنین؛ به تقسیم وظایف حوزه ی معاونت شهر سازی و معماری مناطق به دو قسمت شهر سازی و طرح های توسعه شهری و هماهنگی و نظارت بر ساخت و سازها همانند چارت معاونت شهرسازی و معماری و تبیین شرح وظایف بر اساس ساختار جدید اشاره نمود و عنوان کرد؛ در سال گذشته تیم شهر سازی این معاونت توانست با کمک حوزه معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان و معاونت شهر سازی و اداره کل راه و شهر سازی و همکاری شورای عالی شهر سازی و معماری ایران، ضوابط اصلاحی طرح تفصیلی را نهایی و مصوبه قانونی آن را اخذ نماید.

وی متذکر شد؛ درصدد هستیم که در اسرع وقت طرح تفصیلی منطقه 5 نیز ابلاغ گردد تا در این منطقه مطابق پیشنهادهای طرح جامع، جریان توسعه شهر به سمت جنوب هدایت شود و با رونق ساخت و ساز، ضمن تامین مسکن و زیر ساخت های شهری، این منطقه جزو شهرداری های پردرآمد بشمار آید.

در ادامه جلسه؛ در خصوص نحوه نظارت بر ساخت و سازها و مباحث فنی صدور پروانه، بحث و تبادل نظر صورت پذیرفت و مقرر گردید به منظور ایجاد هماهنگی بیشتر بین پایان کار های صادره از سوی شهر داری و صورتجلسه تفکیکی و بررسی امکان تجمیع نقشه های پایان کار با نقشه های تفکیکی به جهت کاهش هزینه برای شهروندان جلسه مشترک با حضور اداره ثبت و اسناد و سازمان های نظام مهندسی به میزبانی شهر داری بر گزار گردد.

تعداد بازدید: 354
هدف شهرداری ، ارائه خدماتی موِثر در راستای بهبود و توسعه شهری است
Powered by DorsaPortal