شهرداری رشت
۱۳۹۹ جمعه ۴ مهر
به وب سایت منطقه ۴ شهرداری رشت خوش آمدید
بالغ بر 70 ساعت عملیات اطفای آتش سوزی علفزارها و جنگل توسط آتش نشانان شهر رشت تنها در 24 ساعت گذشته / آتش نشانی رشت 1398/11/20
بالغ بر 70 ساعت عملیات اطفای آتش سوزی علفزارها و جنگل توسط آتش نشانان شهر رشت تنها در 24 ساعت گذشته / آتش نشانی رشت
 

یک تن از آتش نشانان در بیمارستان شهر رشت بستری شد

125 رشت-به گزارش خبرنگار تحریریه خبر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی رشت، آتش نشانان 14 ایستگاه آتش نشانی تنها در 24 ساعت گذشته نسبت به پوشش بالغ بر 40 مورد حریق، حادثه و خدمات ایمنی اقدام کردند.

بابک رمضانی رییس سازمان آتش نشانی رشت در ابتدای سخنان خود ضمن خداقوت و آرزوی سلامتی برای تمامی آتش نشانان، افزود: آتش نشانی رشت علاوه بر اطفای آتش سوزی های علفزار که تنها در 24 ساعت گذشته بالغ بر 35 مورد بوده؛ جهت امداد رسانی و اطفای حریق به شهرهایی چون شفت، سیاهکل و مناطقی از نرگستان و امامزاده هاشم نیز اعزام شده و به عملیات پرداخته اند.

 

رمضانی از شدت آتش سوزی ها در بسیاری از مناطق که در مواردی از 3  الی 8 ساعت به طول می انجامید،  افزود: متاسفانه در برخی مناطق نبود جاده مناسب و صعب البور بودن مسیر منتهی به محل آتش سوزیها آتش نشانان جهت پیشگیری از گسترش آتش سوزی با استفاده از بیل و ادوات دستی نسبت به اطفاء اقدام کردند. 

رییس سازمان آتش نشانی رشت ضمن تاکید بر اینکه علت بسیاری از این آتش سوزیها بی احتیاطی و روشن کردن آتش جهت هرس علفزارها توسط برخی افراد بوده ادامه داد: در زمان بروز باد گرم بواسطه خشکی شدید هوا و کاهش رطوبت زمین، روشن کردن آتش آن هم در نزدیکی مناطق مسکونی و جنگل یکی از پر خطر ترین آتش سوزی ها را رقم خواهد زد.

وی در پایان با بیان اینکه در مجموع 71 ساعت و 26 دقیقه  زمان اطفاء محاسبه گردید تاکید کرد: 193 آتش نشان بهمراه 85 دستگاه خودروی اطفایی و آبرسان در نوبت های متعدد در این عملیات ها حضور داشته اند که یک تن از آتش نشانان بواسطه سقوط از دیوار دچار آسیب دیدگی شد که سریعا توسط عوامل اوریانس به مراکز درمانی انتقال یافت.

 همین گزارش حاکی است: خوشبختانه به همت و تلاش آتش نشانان از سرایت آتش به منازل مسکونی و اماکن تجاری پیشگیری شد.

 
 
 

 
تعداد بازدید: 204
هدف شهرداری ، ارائه خدماتی موِثر در راستای بهبود و توسعه شهری است
Powered by DorsaPortal