شهرداری رشت
۱۳۹۸ دوشنبه ۷ بهمن
به وب سایت منطقه ۴ شهرداری رشت خوش آمدید
اجرای مانور عملیاتی و نجات در آتش نشانی رشت 1398/04/16
اجرای مانور عملیاتی و نجات در آتش نشانی رشت

 

اجرای مانور عملیاتی اطفای آتش و نجات با هدف ارزیابی و بازبینی امکانات و تجهیزات امدادی و سنجش آمادگی نیروهای آتش نشانی در ایستگاه 3 آتش نشانی رشت برگزار شد

125 رشت- به گزارش خبرنگار تحریریه خبر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی رشت، صبح امروز 16 تیر 98 مانور اطفای آتش و نجات با هدف هماهنگی بیشتر آتش نشانان مستقر در شیفت کاری واحد با رویکرد رفع نواقص و ناهمگونی های احتمالی در عملیات های محوله انجام گرفت.

شهرام مومنی معاون عملیات سازمان آتش نشانی با بیان اینکه این عملیات با حضور یک شیفت کاری مشخص و حوزه معین کاری آتش نشانان بوده، افزود: مانور با ایجاد حادثه فرضی انفجار در طبقه سوم آپارتمان که در نهایت موجبات محبوس شدن دو تن در طبقات دوم و سوم و همچنین ریزش آوار بر روی خودروی سواری و گیر کردن راننده بود که آتش نشانان از 4 ایستگاه آتش نشانی نسبت به اطفای آتش، تخلیه دود از ساختمان ، انتقال مصدومان از طبقات به مکان امن و همچنین انتقال راننده محبوس شده به بیرون از خودرو انجام گرفت.

وی در ادامه ضمن تاکید بر لزوم استمرار اجرای مانورهای متعدد اطفایی ، نجات جاده ای و... ادامه داد: آمادگی آتش نشانان می بایست در هر شرایط و در هر زمانی وجود داشته باشد چرا که کار امدادرسانی به شکل مستقیم با جان انسانها و روحیه امید در میان حادثه دیدگان مرتبط است که سرعت و دقت در عملیات های محوله می تواند تاثیرات بسزایی در کاهش خسارات مالی و جانی شهروندان داشته باشد.

همین گزارش حاکی است: آتش نشانان با توجه به لزوم آمادگی همیشگی در تمامی شیفت کاری لزوما نسبت به انجام تمرینات عملی در شیفت های کاری ممارست دارند. گفتنی است: در این عملیات عوامل اورژانس مستقر در ایستگاه 3 عملیات نیز جهت اعزام مصدومان مانور فرضی فوق حضور و همکاری داشتند.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
تعداد بازدید: 171
هدف شهرداری ، ارائه خدماتی موِثر در راستای بهبود و توسعه شهری است
Powered by DorsaPortal