شهرداری رشت
۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۷ شهريور
به وب سایت منطقه ۴ شهرداری رشت خوش آمدید
اهم فعالیت حوزه پیشگیری سازمان آتش نشانی در اردیبهشت  98/ اول ایمنی بعد کار/آتش نشانی رشت 1398/03/07
اهم فعالیت حوزه پیشگیری سازمان آتش نشانی در اردیبهشت 98/ اول ایمنی بعد کار/آتش نشانی رشت

 
 

125رشت- به گزارش خبرنگار تحریریه خبر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی رشت- امروزه حوادث از جمله مشکلات عمده سلامت عمـومی است که جوامع گوناگون با آن دست و پنجه نرم می کنند و کنترل و پیش گیری از آسیب ها هم دیر زمانی نیست که در زمره اهم برنامه های سلامت عمومی قرار گرفته است، در حقیقت هنوز هم هستند کسانی که آسیب ها را بخش اجتناب ناپذیر زندگی روزمره میدانند. علم پیشگیری از حوادث نشان داده است که ، تصادف ها و اتفاقاتی که منجر به بروز حادثه می شوند تصادفی نیستند بلکه آنها نیز به مانند بیماری الگوی معینی را دنبال می کنند.

همین گـزارش حاکی است: حوزه پیشگیری سازمان آتش نشانی رشت نیز همچون گذشته با همکاری کارشناسان این حوزه و آتش نشانان 14 ایستگاه آتش نشانی به جدیت نسبت به ایفای نقش خود در امر اجرای طرح های مختلف ایمنی در شهر اقدام می کنند.

گفتنی است: صدور 362 مورد طرح ایمنی ساختمان های در حال ساخت، صدور 187 مورد جوابیه پایان کار ساختمانی و نیز 18 مورد بازدید ایمنی از اماکن که شامل 15 مدرسه ، یک مورد پارک تفریحی شهربازی (قصر بازی)، یک مورد بازدید از انبار دارویی و نیز پاساژ خوشبین رشت بوده است.

شایان ذکر است: یکی از اهداف سازمان آتش نشانی استقرار ایمنی در مدارس و دیگر مکان های آموزشی و تفریحی است که از ابتدای سال 98 تاکنون بالغ بر 30 مدرسه در سطح شهر رشت بازدید و نواقص ایمنی آنها احصاء و به متولیان امر اعلام شده است که به منظور تسهیل در امر بازدید مقرر شد بازدید ها با توجه به در پیش بودن تعطیلی مدارس با سرعت بیشتری انجام گرفته تا مدارس نیز از فرصت مناسب تری برای مرتفع ساختن  نارسایی های ایمنی در فصل تابستان برخوردار باشند.


 
تعداد بازدید: 26
هدف شهرداری ، ارائه خدماتی موِثر در راستای بهبود و توسعه شهری است
Powered by DorsaPortal