شهرداری رشت
۱۳۹۸ يکشنبه ۵ خرداد
به وب سایت منطقه ۴ شهرداری رشت خوش آمدید
سازمان فرهنگی ،اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت :افتتاح سومین جشنواره کدو  در پیاده راه فرهنگی کلانشهر رشت 1397/09/05
سازمان فرهنگی ،اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت :افتتاح سومین جشنواره کدو در پیاده راه فرهنگی کلانشهر رشت

به گزارش امور ارتباطات سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت،سومین جشنواره کدو عصر روز یکشنبه چهارم آذر به مناسبت میلاد با سعادت رسول اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع) در پیاده راه فرهنگی شهرداری رشت افتتاح شد.

علیرضا حسنی،رئیس سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت در حاشیه مراسم افتتاحیه این جشنواره اظهار داشت: پس از استقبال شهروندان از برگزاری جشنواره کدو در سال های گذشته، سومین جشنواره کدو با مشارکت سازمان فرهنگی،اجتماعی وورزشی شهرداری رشت،مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت،سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی،سازمان سیما،منظر و فضای سبز شهری برگزار شده و تا هفت آذر ادامه دارد.

حسنی با اشاره به اینکه 100 نوع خوراک،دسر،شیرینی و تنقلاتی که با کدو درست شده است در این جشنواره عرضه شده است افزود: این غذاهای خلاقانه شامل ورقه کدو،یخ در بهشت کدو،رشته خشکار،معجون کدو،شیر کدو و ... است.

رئیس سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت تصریح کرد: در گذشته نیز بسیاری از غذاهای گیلانی مانند فسنجان با کدو پخته می شدند و گذشتگان ما به یاد دارند ولی امروز با گذشت زمان از یاد رفته اند.

حسنی در ادامه گفت: شهرهای دیگر ایران، کدوی مناسب را به نام کدوی رشتی می شناسند.

وی خاطرنشان کرد: در این جشنواره انواع کیک صبحانه،بیسکوییت کدو و دسرهای متنوعی نیز در غرفه ها توسط هنرمندان تهیه و طبخ شده است.

حسنی با بیان اینکه در این جشنواره 11 نوع صنایع دستی ساخته شده با کدو به نمایش گذاشته شده است بیان کرد: نقطه کوبی کدو،آیینه کاری کدو،نقاشی کدو،خوشنویسی کدو و همچنین غرفه ای برای حکاکی در کدو در این جشنواره در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به خواص دارویی کدو اظهار کرد: در روایات و احادیث نیز به خواص کدو تاکید شده و به همین علت خواص دارویی کدو در غرفه ها در معرض دید بازدید کنندگان قرار گرفته است.

رئیس سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت ابراز امیدواری کرد این جشنواره سال های آینده در قالب ملی برگزار شود.

گفتنی است در مراسم افتتاحیه سومین جشنواره کدو محمد حسن عاقل منش،رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی رشت،فاطمه شیرزاد سخنگوی شورای اسلامی رشت،محمد حسن علیپور عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی رشت،شهرود امیرانتخابی مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان،حسین میرزایی رئیس میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری شهرستان رشت،علیرضا حسنی رئیس سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت،زینب فلک دوست معاون فرهنگی سازمان فرهنگی شهرداری رشت و جمعی از شهروندان حضور داشتند.

در حاشیه این جشنواره نیز تئاتر خیابانی " آقا و خانم اسمیت" برای حضار اجرا شد.

 
 
 
 
 
 
 
 
تعداد بازدید: 28
هدف شهرداری ، ارائه خدماتی موِثر در راستای بهبود و توسعه شهری است
Powered by DorsaPortal